MŠ navštívila OÚ

Dnes jsme s dětmi navštívily obecní úřad v Rohli.

Děti si prohlédly Volební místnost, co vše v ní můžeme nalézt a co tam probíhá. Paní starostka dětem vysvětlila, k čemu taková volební místnost slouží, kdo všechno se na volbách podílí a k čemu vlastně volby máme. Také si ukázaly s paní starostkou vlajku a znak obce, která se nacházela právě ve volební místnosti. Také dětem vysvětlila, k čemu obecní úřad slouží a co všechno obecní úřad má na starosti. Dětem pak paní starostka ukázala svou kancelář, co v ní můžeme najít, co tam paní starostka dělá a vyřizuje, ve vedlejší kanceláři pak seděla paní účetní a matrikářka v jednom, která dětem na památku darovala každému pexeso. Děti pak na oplátku paní účetní zarecitovaly básničku a rozloučily se s paní účetní. Dále jsme se s paní starostkou podívali do Zasedací místnosti. Paní starostka dětem řekla, co v této místnosti probíhá, ukázala jim medaili, kterou nosí na krku při svatebních obřadech a děti si ji mohly zblízka prohlédnout. Společně se děti s paní starostkou vyfotily a na závěr děti dostaly od paní starostky drobnou pochutinu.

Na závěr jsme se všichni rozloučily s paní starostku, poděkovaly jsme ji a šli jsme zpátky do školky.

25.9.2024 Nikola Vamvakašová