Lesní pedagogika (MŠ)

Dne 11. 10. proběhla v naší MŠ Lesní pedagogika, kterou pro nás připravily Lesy ČR. Děti měly na celé odpoledne připravený program obohacený pohybovými aktivitami a hrami na rozvoj myšlení. Děti se v kruhu představily a představily zvířátka, která doma chovají. Také si mohly pohladit živého loveckého pejska. V kruhu si také zahrály hru a pomocí otázek kamarádů, hádaly zvíře, které mají sami na zádech. Zahrály si také na lišky a vlky a kradly si navzájem ocásky. Děti se učily pohybovat v lese a zahrály si na lesníka, který se v lese umí dobře vyznat i poslepu. V kruhu si děti také ukazovaly značky, které se vyskytují v lese a která se nesmí v lese dělat. Učily se také jak se chovat v lese. Pomocí kamínků- podložek se děti pohybovaly po vodě a snažily se dostat na druhý břeh. Ve dvou družstvech sesbíraly obrázky zvířat a poté hledaly kompletní rodinu zvířat. Dětem také paní rozdala plyšové ptáčky, které vydávaly zvuk. Děti si tak ptáčka pojmenovaly a zároveň slyšely, jak ptáček zpívá. Dohromady jsme si pustily všechny zvuky ptáčků, který připomínal zpívání v celém lese. Na zahradě MŠ si děti vyrobily svůj vlastní Erb z přírodních materiálů, které si sesbíraly na zahradě, a který si společně s drobnou laskominou a velkým zážitkem, odnesly domů.

N. Vamvakašová