Dopoledne 23. září jsme měli na prvním stupni nabité. Ráno jsme se sešli společně na chodbě, kde jsme si pověděli, co nás během celého dopoledne čeká. Žáci byli rozděleni do skupin a mohli začít s prací = zábavou. Nejprve společně ve skupině vytvořili plakát s hesly týkajících se podzimu a tento výtvarně ztvárnili. Následně si v kuchyňce každá skupina nachystala zdravou svačinku – jablečné tousty. Na různých místech prvního stupně pak hledali informace, které se podzimu týkaly a zapisovali je do pracovního listu, trénovali tak čtení s porozuměním. Poté jsme se všichni přesunuli ven. Zde jsme nachystali brambory k pečení v ohni (popelu). A aby nám to čekání na upečené brambory rychleji uteklo, měli žáci připravenu ještě křížovku. Venku kolem budovy školy hledali informace, které jim pomohli, aby odhalili tajenku: Dnes je první podzimní den! No a pak už na žáky čekala odměna – pečené brambory. A že jim chutnalo!