Na sv. Martina – kouřívá se z komína.

Na sv. Martina – kouřívá se z komína.

Vytvořeno: -

Tuto a jiné pranostiky jsme si připomněli formou běhacího „diktátu“, který nám pomohl trénovat naši paměť. Na papíře, který jsme museli nechat ležet na lavici, jsme měli vždy jednu část pranostiky napsanou. Naším úkolem bylo ve třídě a na chodbě najít pranostiku, která obsahovala právě část pranostiky z pracovního listu. Tuto část jsme si museli zapamatovat a jít dopsat. Celkem jsme těchto pranostik měli 10 a všechny se týkaly svátku sv. Martina.

Svátek svatého Martina jsme si připomněli i díky příběhu, který jsme zhlédli a poté i četli a srovnávali jsme je mezi sebou. Tedy, v čem se legenda z prvního příběhu lišila od vyprávění druhého příběhu a ve kterých tvrzeních ze života sv. Martina se shodovaly.

No a nakonec jsme měli za úkol zpřeházené věty z příběhu správně uspořádat (dějová posloupnost).

l